смт. Іларіонове. Іларіонівський ліцей Іларіонівська ТГ

 

Інформація для батьків

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

 

 

ОСОБЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ

 

 

/uploads/editor/3246/103302/sitepage_47/files/vidd_osv_sineln_r_n_pro_soc_reklamu.pdf

/uploads/editor/3246/103302/sitepage_47/files/osoblivosti_pracevlashtuvannya_nepovnolitnih.pdf

 

Шановні батьки майбутніх першокласників!

3 16 січня 2023 року розпочинається  попередній набір дітей до 1 класу 2023/2024 навчального року. Запис проходить у секретаря школи (з 09.00—15.00 год. щоденно), або за телефонами  0672780227,  0664330189.

В А Ш І   К Р О К И:

  1. Зателефонувати у школу і записати дитину

(ПІБ дитини, дата народження, адреса, ПІБ та телефони батьків).

  1. Окремо вказати, чи обираєте  навчання за проєктом «Інтелект України».
  2. Дізнатися у школі про інклюзивну форму навчання (для дітей з особливими освітніми потребами), з’ясувати, що для цього необхідно надати до школи.
  3. Повний пакет документів здати у школу до 31 ТРАВНЯ 2023 року (заява батьків + паспорт одного із батьків (для перевірки прописки ); копія свідоцтва про народження дитини + оригінал для звірки; оригінал медичної довідки; документ, що підтверджує місце проживання (якщо прописаний  не в смт Іларіоновому)!!!!

 

 Адміністрація Іларіонівськоголіцею, смт Іларіонове, вул. Європейська, 3

ШАНОВНІ БАТЬКИ!!!
 Просимо Вас уважно слідкувати за станом здоров’я  Вашої дитини. При виявленні перших ознак  ГРВ (кашель, нежить) не відправляти дитину до школи!! 
Здоров’я дітей та підтримка колективного імунітету – відповідальність кожного.
    Бережемо себе, своїх дітей і будемо всі здорові!!!
     

Шановні батьки майбутніх першокласників!

3 13 січня 2020 року розпочинається  попередній  набір дітей до 1 класу 2020 – 2021 навчального року. Запис проходить у секретаря школи (з 09.00. — 16.00 год. щоденно), або за телефонами  0672780227,  0664330189.

В А Ш І   К Р О К И:

  1. Зателефонувати у школу і записати дитину (ПІБ дитини, дата народження, адреса, ПІБ та телефони батьків).
  2.  Окремо вказати, чи обираєте  навчання   за проектом «Інтелект України».
  3. Дізнайтесь у школі про інклюзивну форму навчання (для дітей з особливими освітніми потребами), з’ясуйте, що для цього необхідно надати до школи.
  4. Повний пакет документів здати у школу до 31 ТРАВНЯ 2020 року (заява батьків + паспорт одного із батьків (для перевірки прописки ); копія свідоцтва про народження дитини; оригінал медичної довідки; документ, що підтверджує місце проживання (якщо прописані не в смт Іларіонове).)!!!!

   

Домашня школа(для батьків майбутніх першокласників)  
         Поради щодо організації занять з майбутніми першокласниками у   домашній школі
 
 
  •  Обов’язково зробіть заняття у домашній школі цікавими, приємними;
  •  Щодня підкреслюйте, як гарно ваша дитина міркує, працює, намагається довести до кінця, навіть коли завдання трудні, підтримує порядок тощо;
  •  Дайте дитині відчути, як вам з нею приємно;
  •  Самі з дитиною продумайте предмет, який би вас цікавив, вивчайте його, досліджуйте, читайте, малюйте;
  •  Допоможіть дитині складні завдання виконувати самостійно, не боятись помилок, не боятися кілька разів вдумливо переробляти, удосконалювати виконання, тобто бути старанною.
 

Характеристика видів готовності до навчання в школі

 

 

 

Чинники, що зумовлюють високий рівень адаптації першокласника до навчання

 

Адекватне усвідомлення свого статусу в групі ровесників;
правильні методи виховання в сім’ї;
відсутність (загалом) конфліктної ситуації в сім’ї;
високий рівень освіти батьків;
функціональна готовність до навчання в школі, шкільна зрілість;
високий статус дитини в групі до вступу в перший клас;
повна сім’я;
задоволення від спілкування з дорослими;
позитивний стиль ставлення до дітей з боку вихователя й учителя під час підготовчого періоду;
позитивний стиль ставлення до дітей учителя першого класу. 

 

             Психологічний портрет старшого дошкільника (дитина 5 років) і школяра (дитина 6 років).Старший дошкільникВідбувається інтенсивний розумовий розвиток дитини. Умови для розумового розвитку складаються у різних видах діяльності, які є цікавими і привабливими для дитини. Це, насамперед, гра у різних її видах: конструювання, будування, інтелектуальні конструктори – лего, малювання, різні види художньої і образотворчої діяльності, домашня праця, художня праця. Ці заняття називають продуктивними, бо дитина в результаті видає предметний результат, продукт. Слухання казок, оповідань, розглядання книжок, драматизація сюжетів. Різноманітні спостереження, дослідження, експериментування. Батьки виступають основним джерелом знань і доброго (а чи й поганого) настрою дитини. До вихователів дошкільного закладу дитина ставиться критично;  одних любить (найчастіше за те, що вихователька добра, з нею цікаво), інших не любить ( « вона на мене кричить»).Школяр – першокласник Триває інтенсивний розумовий розвиток дитини. Умови для розумового розвитку – навчальна діяльність змістом якої є різні предмети, які дитина вивчає на уроках за розкладом. Дитина має виконувати ті завдання, які задають, їх виконання є обов’язком. При цьому треба дотримуватись відповідних правил. Перший учитель є для дитини найбільшим авторитетом. Йому поступаються батьки. Зустріч з учителем – це визначна мрія для 7-літньої дитини, і вона готова обожнювати будь – якого вчителя ( майстра чи посереднього, врівноваженого чи сердитого, справедливого чи ні). Отже, перший вчитель – найвизначніша людина.Підготовка дитини дошкільного віку до розумової праці у школі.       

 
 
 
              Період від народження дитини і до шести-семи років, тобто до вступу до школи, є одним із найприємніших періодів у житті майже кожної людини. Дитина швидко росте  і бурхливо розвивається, відкриваючи для себе цікавий і різноманітний світ речей, кольорів, звуків, запахів, природних явищ, людей, які її оточують.       Перш за все, важливо знати, що вік 5-6 років – це старший дошкільний вік, перехідний від дошкільного до школи.       Розумовий розвиток дитини можна простежити у трьох площинах:
  1.  що дитина знає, її світогляд, яка картина світу у неї склалась на кінець дошкільного дитинства;
  2.  на якому рівні розвитку перебувають розумові здібності, пізнавальні процеси дитини: сприймання, пам’ять, мовлення, мислення, уява, увага; на що спрямовані її інтереси; до чого має нахили, здібності;
  3.  наскільки дитина оволоділа деякими навчальними навичками – читання, лічби, письма, організованості тощо.
        Зрозуміло, що у загальній картині розумового розвитку ці показники взаємопов’язані. Усі діти  5-6 років мають певні спільні ознаки розумового розвитку і разом з тим кожна дитина за кожним з цих показників має виразні індивідуальні відмінності, які найбільше залежать від тих умов, в яких росте і розвивається дитина.        Орієнтуючись на ці показники, потрібно виробити собі певну програму розумового виховання дитини у сім’ї.Показники розвитку дитини.         Період до 4-х років, за даними видатного педагога і психолога Марії Монтесорі, є сенситивним до засвоєння правил дотримання порядку у побуті. Дитині і цікаво, і приємно привчатись правильно користуватись туалетом, умиватись, складати речі тощо.        Період 4-5 років є сенситивним для засвоєння дій з олівцем, пензликом – писати лінії вертикальні, горизонтальні. В цей же період дитина легко засвоює букви і звуки, цікавиться читанням.        Період 5-6 років є сенситивним для конструювання, будівельних ігор тощо.        Незважаючи на те, ходить ваш синок чи донечка в дитячий садок чи ні, головними вчителями дитини є мати, батько, а родина – перша найкраща школа.
 

 

Вікові особливості шестирічної дитини

 

 

 

Поради батькам п'ятикласників

    1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустрінтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.

 

 

    2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.

 

 

    3. Цікавтеся шкільним справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфликтів.

 

 

    4. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.

 

 

    5. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.

 

 

    6. привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо. Не слід відразу послаблювати контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку.

 

 

    7. Основними опмічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.

 

 

    8. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням типу: "Як пройшов твій день у школі?". Кожного тижня вибирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам'ятовуйте окремі імена, події та деталі, про які дитина ввам повідомляє, використовуйте їх надалі для того, щоб починати подібні розмови про школу. Не пов'язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань і заохочень.

 

 

 

    10. Допомагайте дитині виконувати домашні завдвння, але не робіть їх самі. Продкмонструйте інтерес до цих завдань. Якщо дитина звертається до вас з питанням, пов'язаним з домашніми завданнями, допоможіть їй знайти відповіді самостійно, а не підказуйте їх. Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають в школі.

 

 

    11. З'ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім встановіть зв'язок між його інтересами і предметами, що вивчаються в школі. Наприклад, любов дитини до фільмів можна перетворити на прагнення читати книги, подарувавши книгу, по якій поставлений фільм. Шукайте будь-які можливості, щоб дитина могла застосовувати свої знання, отримані в школі, в домашній діяльності. наприклад, доручіть їй розрахувати необхідну кількість продуктів для приготування їжі або необхідну кількість фарби, щоб пофарбувати певну поверхню.

 

 

    12. Особливі зусилля прикладайте до того, щоб підтримати спокійну та стабільну атмосферу в домі, коли в житті дитини відбуваються зміни. Намагайтеся уникнути великих змін чи порушень в домашній атмосфері. Спокій домашнього життя допоможе дитині більш ефективно вирішувати проблеми в школі.

 

 

 

Єдині вимоги до учнів

  1. Учні приходять до школи за 10 хв. до початку занять.
  2. Перед входом до школи учень повинен витерти взуття, у гардеробі зняти верхній одяг, не поспішаючи, іти на той поверх, де знаходиться його клас.
  3. До приходу вчителя учні готують все необхідне до уроку. Підручник, щоденник, зошити мають бути акуратно покладені на парті.
  4. Після того, як вчитель зайшов у клас, входити забороняється. Учні, які запізнилися на урок, допускаються в клас лише з дозволу директора і його заступників.
  5. Не дозволяється приносити до школи та на її територію з будь-якою метою та використовувати будь-яким способом зброю, навіть іграшкову, вибухонебезпечні та вогненебезпечні речовини, гострі предмети, гральні карти, алкогольні напої, сигарети, жувальні гумки, літературу, аудіо-, відео-, та СD-продукцію аморального змісту. Не дозволяється використовувати плеєрів та мобільних телефонів під час навчального процесу.
  6. Не дозволяється без дозволу вчителя залишати приміщення та територію школи в урочний час. У випадку пропуску занять учень повинен надати класному керівникові довідку від лікаря або записку від батьків стосовно причини відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважної причини не дозволяється.
  7. Без дозволу вчителя або класного керівника ніхто з учнів не має права пересідати на іншу парту.
  8. Учні, які бажають відповісти на запитання, поставлене вчителем, або звернутися до вчителя з запитанням, повинні підняти руку, поставивши ї  ліктем на парту.
  9. Після відповіді на питання вчителя учень обов’язково подає щоденник для виставлення оцінки.
  10. Після закінчення уроку учні встають тільки після слів вчителя: "Урок закінчено”.
  11. Після закінчення уроків учні організовано під керівництвом вчителів, які проводили останній урок, виходять з класу.
  12. Зі школи учні повинні виходити спокійно, додержуючись порядку. Залишатися в школі без потреби забороняється.

На перерві

  1. На перерві та під час руху по сходах учням забороняється бігати, галасувати.
  2. При появі на поверсі директора, його заступників, вчителів або кого-небудь з дорослих, учні повинні стати вбік і пропустити їх, обов’язково привітатися.
  3. Кожен учень при звертанні до нього чергового вчителя або чергового учня зобов’язаний назвати своє прізвище і клас.
  4. Учням забороняється заходити в учительську без дозволу вчителя.

 

Вимоги до зовнішнього вигляду учнів

  1. Кожен учень зобов’язаний з’явитися до школи чистим і охайно вдягненим.
  2. Зачіска повинна бути акуратною, користуватися косметикою забороняється.
  3. До школи учні приходять в одязі ділового або напівділового стилю. Тільки на уроки фізкультури учні повинні з’являтися у спортивній формі, а на зайняття в майстерні – в спеціальному одязі.

 

 

Якою ви повинні відпускати дитину до школи

 

  • Учень повинен приходити до школи чистим: із чистими руками, шиєю, обличчям. Нігті на руках повинні бути коротко обрізані, волосся охайно розчесане.
  • Учень повинен одягатися в чисту, охайну учнівську форму. Взуття повинно бути начищеним, чистим.

Що повинно бути у портфелі:

  • Учень повинен мати при собі чисту носову хусточку.
  • У портфелі мають бути акуратно складені речі, потрібні для занять на цей день.
  • Книжки слід обгорнути. На обгортці має бути напис: предмет, прізвище учня, клас та номер школи.
  • Щоб зошити мали охайний вигляд, потрібно класти їх у папку.
  • Олівці, ручки покладіть у пенал.

Стежте за тим, щоб звечора все було готове до навчального дня і в портфелі не було нічого зайвого.